Psichologo konsultacija

Konsultacijos metu tu turėsi galimybė išsipasakoti viską, kas slegia tavo mintis. Ar tai nepagrįstos baimės, ar tai tarpusavio santykių problemos – psichologo konsultacija yra tam, kad padėtų tau susidėlioti mintis ir atrasti geriausius sprendimus.

 

Psichologas nekontroliuos tavo gyvenimo, tačiau padės tai padaryti tau pačiam.

Kokiomis temomis mes tau galime padėti?

  • Įvairių baimių, nerimo, panikos priepuolių valdymas
  • Santykiai poroje
  • Savivertės svyravimų, nepasitikėjimo savimi problemos
  • Egzistenciniai ir prasmės klausimai, savęs ieškojimas
  • Nemiga, perdegimo sindromas, chroniniai skausmai, valgymo sutrikimai
  • Medicininio pagrindo neturintys fiziniai negalavimai (psichosomatika)
  • Netekties, skyrybų, persileidimo problemos
  • Nevilties, depresijos, minčių apie savižudybę klausimai

Kada kreiptis į psichologą?

Kreiptis į psichologą gali bet kada. Nėra teisingo ar neteisingo laiko. Jeigu jauti, kad su savo problemomis nebepajėgi susitvarkyti vienas, tai jau gali būti pirmasis ženklas kreiptis psichologo pagalbos. Kai situacijos yra rimtesnės, pavyzdžiui, prasidėję depresijos ar perdegimo sindromo simptomai, kreiptis reikėtų kuo anksčiau. Kiekvienas uždelstas momentas gilina problemos šaknis ir gydymo laikas ilgėja.

Kokių klausimų gali tikėtis?

Pirmoji konsultacija yra skirta susipažinimui su tavimi ir tavo problemomis. Todėl pirmieji klausimai būtent ir bus apie tai. Psichologas nori įsigilinti ir geriau suprasti tave, tam kad galėtų patarti ar atrasti problemų priežastis.

 

Konsultacijos pabaigoje bus nustatoma, kiek seansų su psichologu reikės pagal problemų sudėtingumą ir tavo gebėjimą su jomis tvarkytis.

 

Kitų konsultacijų metu prasidės detalesnis gilinimasis į tavo emocijas, jausmus, gali sulaukti daugiau klausimų apie tai, kaip tu jauteisi vienoje ar kitoje situacijose, klausimų apie tavo aplinką bei koks yra tavo santykis su ja.

 

Svarbiausias dalykas konsultacijų metu – nebijoti kalbėti, nebijoti parodyti savo jausmų, jei reikia išsiverkti. Visa tai, ką tu jauti yra normalu. Nereikia bijoti to atskleisti, ypač psichologui. Tik būnant atviru galėsi pasiekti teigiamų rezultatų. Psichologas užtikrina, kad kiekvienas pokalbis yra konfidencialus, todėl nėra ko baimintis. Psichologas nėra tam, kad tave teistų, jis yra tam kad tau padėtų.

Ką tu gali padaryti prieš susitikimą su psichologu?

Pirmoji konsultacija su psichologu gali kelti baimę ar jaudulį. Tačiau nėra ko išsigąsti. Keletas patarimų, kurie padės pasiruošti konsultacijai:

 

  • Atsakyk pats sau, kodėl eini pas psichologą – taip bus lengviau paaiškinti ir psichologui
  • Susidėliok arba net užsirašyk problemas, kurias nori aptarti – dažnai apimti jaudulio mes pamirštame dalykus, todėl pasiruošimas iš anksto gali padėti nepamiršti svarbių faktorių
  • Apgalvok visus savo simptomus – jie yra svarbūs nustatant diagnozę ir ieškant tinkamų gydymo būdų

Jeigu konsultacija jau nebėra pirmoji, vis tiek verta apgalvoti, ką šiandien norėsi pasakyti savo psichologui. Minčių susidėliojimas ne tik, kad leis sklandžiau vykti konsultacijai, bet ir pačiam padės geriau valdyti savo problemas ir jas analizuoti.

Kuo naudinga psichologo konsultacija?

Psichologo konsultacija turi daugybę teigiamų pusių. Pirmiausia, konsultacijos metu tu gali atvirai išsišnekėti, išsilieti, pasipasakoti viską, kas slegia tavo pečius ir ką galbūt bijai pasakyti net artimiausiems savo žmonėms. Psichologas tavęs neteis, o tik stengsis geriau suprasti ir padėti.

 

Psichologas padės tau geriau suprasti jausmus, sužinoti, kodėl taip jautiesi ir kaip tą įveikti.

 

Psichologas gali padėti atpažinti pasikartojančius neigiamus jausmus ar emocijas ir patarti, kaip jų galima išvengti ar bent sumažinti.

 

Konsultacijos su psichologu padeda įveikti įvairias psichines ligas, tokias kaip depresija, perdegimo sindromas, valgymo sutrikimai.

 

Po konsultacijos tu jausiesi daug ramiau. Žmogus yra linkęs nuvertinti savo emocinę savijautą, bijo kalbėti apie tai su savo artimaisiais, nes ,,nenori užkrauti jiems savų problemų‘‘. Tačiau išsikalbėjimas yra labai svarbus kiekvienam žmogui, todėl jei bijai išsipasakoti savo artimiesiems, pasikalbėk su psichologu.