Psichologo konsultacija internetu

Psichologas internetu gali būti taip pat naudinga kaip ir gyvai. Kiti žmonės net jaučiasi drąsiau nebūdami tame pačiame kambaryje su psichologu. Pokalbis vyksta taip pat kaip ir gyvų konsultacijų metu. Psichologas išklausys visas tavo mintis ir problemas ir patars, kaip su tuo tvarkytis.

Kaip pasiruošti konsultacijai internetu?

Psichologo konsultacijai internetu pasiruošti galima taip pat, kaip ir gyvai konsultacijai. Patarimus gali rasti ČIA.

 

Tačiau konsultacija internetu turi ir techninių pasiruošimo aspektų:

  • Turėk tinkamą įrenginį tokiai konsultacijai vykdyti
  • Pasitikrink ar veikia tavo mikrofonas, garsas, vaizdo kamera (išskirtiniais atvejais galima ir be jos, tačiau psichologui yra daug lengviau matant tavo kūno kalbą)
  • Turėk gerą interneto ryšį – nesinori nemalonių nutraukimų ar trūkčiojimų psichologinės konsultacijos metu
  • Pasirink tinkamą aplinką – tai tokia aplinka, kurioje nėra pašalinių trikdžių, gali jaustis ramus ir saugus

Ar ji tokia pati kaip gyva konsultacija?

Psichologas internetu gali padėti taip pat, kaip ir gyva konsultacija. Jos metu tu gali išsipasakoti, kas neduoda tau ramybės, kalbėtis apie tau svarbius dalykus. Kaip ir gyvos konsultacijos metu, taip ir internetinės yra svarbu nebijoti atskleisti savo problemas. Tik taip psichologas galės tau padėti suprasti savo jausmus ir save patį, patarti, kaip tvarkytis vienoje ar kitoje situacijoje.

Konsultacija su psichologu internetu yra tokia pati kaip ir gyva. Jos metu tu gali išsipasakoti, kas neduoda tau ramybės, kalbėtis apie tau svarbius dalykus. Kaip ir gyvos konsultacijos metu, taip ir internetinės yra svarbu nebijoti atskleisti savo problemas. Tik taip psichologas galės tau padėti suprasti savo jausmus ir save patį, patarti, kaip tvarkytis vienoje ar kitoje situacijoje.

Kodėl verta kreiptis dėl psichologo konsultacijos internetu?

Kaip ir gyva konsultacija, taip ir nuotoliniu būdu atliekama konsultacija turi daug naudos. Tai yra būdas išsikalbėti, pradėti labiau gilintis į save ir savo jausmus, kas leidžia geriau suprasti savo emocijas ir veiksmus, kuriuos jos iššaukia.

 

Konsultacijos su psichologu padeda įveikti įvairius psichologinius sutrikimus ir ligas, kurios nėra fizinės ir išgydomos tik vaistais.

 

Išsikalbėjimas padeda jaustis daug lengviau ir ramiau. Supratimas, kad visada gali kreiptis pagalbos leidžia lengviau atsikvėpti.

 

Kai kuriems žmonėms yra sunku kalbėti su psichologu akis į akį. Todėl psichologo konsultacija internetu gali leisti jiems daug daugiau atsiskleisti nei būnant viename kambaryje su psichologu. Ekranas tampa apsauginis skydas, kuris tau leidžia išsipasakoti, o psichologui tave suprasti ir tau padėti.

 

Tau nereikia būti viename mieste kaip ir psichologas. Šiais laikais žmonės yra pripratę keisti savo gyvenamąją vietą ir tai nebėra taip sunku. Tačiau atradus savo psichologą, jį pakeisti kitu gali tapti tikru iššūkiu. Taigi konsultacija internetu gali padėti išlaikyti ryšį su savo psichologu net nebūnant tame pačiame mieste ar šalyje.

Kas gali kreiptis?

Kreiptis dėl psichologo konsultacijos gali visi, kurie jaučia kad reikia pagalbos. Kai darosi sunku susitvarkyti su savo jausmais, emocijomis ir jos daro įtaką kasdieniam gyvenime ar asmeniniuose santykiuose su aplinka ar savimi, psichologo konsultacija gali tapti įrankiu įveikti tokius sunkumus.  

 

Internetu tai yra daryti paprasčiau, nes atstumas nebėra faktorius.