Dažniausiai užduodami klausimai psichologams
Pirmoji psichologo konsultacija dažnai gali kelti baimę ar daugybę klausimų. Pateikiame keletą atsakymų, kurie padės geriau susipažinti su konsultacijomis.
Konsultacija su psichologu vyksta 1 valandą laiko. Jos metu papasakosi apie tai, kas neduoda ramybės ir kas paskatino kreiptis į psichologą. Specialistas išklausęs visas tavo mintis ir problemas užduos klausimus, pasakys savo įžvalgas.
Pirmosios konsultacijos tikslas yra geriau susipažinti su tavimi ir išsiaiškinti problemas. Taip pat svarbu ir nusibrėžti tikslus, ko yra siekiama šiomis konsultacijomis.
Konsultacija nuotoliniu būdų yra tokio pati kaip ir gyvas pokalbis. Svarbiausia yra gerai techniškai pasiruošti tokiai konsultacijai: turėti įrenginį pokalbiui vykdyti, pasirūpinti geru interneto ryšiu, vaizdo kamera, mikrofonu. Tokia konsultacijos forma gali pasinaudoti ir žmonės gyvenantys kituose miestuose ar užsienyje.
Konsultacijų skaičius yra individualus kiekvienam. Tai priklauso nuo problemos rimtumo ir gebėjimo su ja tvarkytis. Vidutiniškai konsultacijos trunka nuo mėnesio iki pusės metų.
Psichologas vaistų išrašyti negali. Psichologinės problemos dažnai gali sukelti ir fizinius sutrikimus. Psichologas gali pasiūlyti įvairių būdų šiems sutrikimams palengvinti. Tačiau kai tie būdai nepadeda, tikslinga kreiptis į šeimos gydytoją ar psichiatrą, kurie gali išrašyti tinkamus vaistus.
Jeigu jauti, kad užgulusios problemos vis labiau slegia tavo pečius, jautiesi išsekęs emociškai ir fiziškai, patyrei psichologinę traumą, tave kankina nemiga ar turi valgymo sutrikimų – visa tai gali būti priežastys apsilankyti pas psichologą.
Užsiregistruoti pas psichologą galite internetu užpildant registracijos formą, kurią galite rasti ČIA arba elektroniniu paštu info@emocijucentras.lt. Svarbu nurodyti savo kontaktinius duomenis ir konsultacijos laiko galimybes. Dėl konsultacijos laiko ir datos su tavim susisieksime per 1-2d.d.
Dėl įvairių baimių, nerimo, panikos priepuolių, porų santykių, nepasitikėjimo savimi, savęs ieškojimo, nemigos, perdegimo sindromo, chroninių skausmų, valgymo sutrikimų, medicininio pagrindo neturinčių fizinių skausmų, įvairių traumų psichologinių padarinių, nevilties, depresijos, minčių apie savižudybę problemos ir kitokių problemų, kurios tave kamuoja.
Jeigu jau užsirašei pas psichologą – pirmasis ir didžiausias žingsnis jau atliktas. Svarbu, kad atėjus į konsultaciją nebijotum kalbėti, išsipasakoti. Tam gali padėti savo minčių susidėliojimas prieš konsultaciją: kodėl einu į konsultaciją, ką norėsiu aptarti, kokias problemas noriu spręsti ir panašius klausimus.